Úvod

Fotogalerie

Nabídka

Internet zdarma

Kulečníky

Výstavy

Druzí o nás

Kontakt

Facebook

Druzí o nás

Napsali o nás

Reflex

Kulturní příloha časopisu Reflex z 16.11. představuje ve své rubrice NA TAHU "Neobyčejný Dům Pod Svícnem"   
   
V materiálu spisovatele Jaroslava Rudiše zaznělo např:   
   
...Dům Pod Svícnem je kulturní ostrůvek ve Frýdku-Místku – můžete sem zajít do galerie, do antikvariátu nebo si tu třeba dát obří steak. Frýdek-Místek je zvláštní místo. Možná to je tím, že jednou půlkou sedí na Moravě a druhou ve Slezsku. Možná tím, že je přervané dálnicemi a obehnané paneláky.   
   
Z centra Frýdku ale paneláky vidět nejsou. A z Domu Pod Svícnem ani cítit. Stojí kousek od malebného náměstí ve Farní 16 a je to krásné místo. Ten dům je starý přes dvě stě let a před lety se pomalu hroutil sám do sebe. Zachránila ho totální čtyřletá rekonstrukce. Na architektonické studii se podílel třeba i David Vávra.   
   
Vznikl unikátní prostor, naplněný vůní starých knížek, dobré kávy, neviditelnými vlnami Internetu, na který se zdarma můžete připojit i na toaletě, a kulturou. Kancelář tu má třeba místní filmový klub i organizátoři každoročního festivalu Sweetsen fest, který se snaží objevovat a mapovat nejen místní kapely, ale třeba i divadla.   
   
Když vejdete dovnitř, napravo vás nejdříve nasaje skvěle zásobený antikvariát. Mají tu vše od starých pohlednic přes romány pro ženy i muže až po staré gramodesky s Mišíkem či Pražským výběrem. Hned naproti je malá kavárna s pár stolky, krásnou trafikantkou, čerstvými koblihami, novinami a silným italským espresem.   
   
Vzadu je pak ukrytá nejtajemnější a možná nejkouzelnujší část celého domu – dvoupodlažní „neobyčejný klubar“ Pavlač s letní terasou, galerií, kde se mimo jiné jednou za rok pořádá tematická kolektivní výstava Salon, velkým akváriem s rybičkami a malým pódiem, na kterém se občas hraje, někdy čte a čas od času i spí...   
   
... Rybičky se honí v akvárku, hudba hraje, lidi hučí a mezi hosty se občas jen tak v pantoflích projde pan domácí Petr Korč.   
   
A pokud chcete raduji klid a na obří steaky nemáte sílu nebo žaludek, v prvním patře je skvělá vegetariánská restaurace Etno. Bez alkoholu a cigaret tu můžete meditovat celý den. A třeba vás napadne, proč ve vašem městě nevyrostlo něco takového, jako je Dům Pod Svícnem ve Frýdku...   
   
Celý článek si můžete přečíst v časopise Reflex.   
   
Více informací o Domě Pod Svícnem naleznete na www.podsvicnem.eu.   
   


   administrace
(c)2006 - 2012 Všechna práva vyhrazena / Doporučujeme Antikvariat Pod Svícnem / Realizace nextWEB